چرا تولید مانتو؟

در جامعه ما ، مانتو مهم ترین و پرکاربرد ترین پوشش بانوان میباشد. بدیهیست تولیدی مانتو اهمیت بسیاری در فرهنگ و اقتصاد کشور دارد. در این مقاله قصد آشنایی شما با فرآیند تولید مانتو را داریم.

مراحل تولید مانتو با طراحی آغاز میشود.

طراحی

اولین و اصلی ترین مرحله  تولید ، طراحی آن میباشد. در این مرحله یک طراح شروع به طراحی میکند. اما یک طراح خوب چه ویژگی هایی دارد؟

  • خلاقیت
  • ریزبینی
  • مهارت
  • شناخت پارچه ها

خلاقیت یک حس و استعداد فردیست که میتواند به شخص در طراحی مدل های منحصر بفرد و بروز کمک بسزایی کند. ریزبینی، طراح میتواند در جامعه ی مد طرح های به مراتب با کیفیتی طراحی کند ، اما در کنار این دو مورد ، مهارت حرف اصلی را در طراحی میزند ، بدین صورت که شخصی میتواند بدون خلاقیت و ریز بینی تنها با داشتن مهارت شروع به طراحی کند اما ، اگر شخصی خلاقیت و ریزبینی لازم را داشته باشد اما مهارت لازم جهت طراحی را نداشته باشد قادر به فعالیت در این رسته شغلی نمیباشد.

شناخت پارچه در کنار این سه ویژگی به طراح کمک میکند تا با یک دید کلی از طرح نهایی با پارچه مناسب آن طرح ، اثری فوق العاده را خلق کند. بنابراین طراحان حرفه ای با داشتن چهار ویژگی ذکر شده ، آغاز به ترسیم یک طرح ابتدایی از یک مانتو بر روی کاغذ میکنند. با اتمام ترسیم ، طرح برای تایید نزد مدیر تولید رفته و با تایید، طرح به مرحله بعدی یعنی اندازه گیری و الگو سازی میرود.

مانتو عمده سلطنتی

جهت خرید مانتو مجلسی عمده به قیمت ارزان میتوانید به سایت شیک شو به آدرس chicshow.ir مراجعه کنید.

اندازه گیری  و الگوی مانتو

همانطور که از عنوان مشخص است ، اندازه گیری و الگو ارتباط بامعنایی باهم دارند.با اندازه گیری دقیق و صحیح میتوان به یک الگوی درجه یک دست یافت.ساختمان و بدنه اصلی مانتو طراحی الگوست.الگوی مانتو شامل چندین الگوی کوچکتر میشود که با درکنار هم قراردادن و دوختن این الگوهای کوچک ، مانتو بوجود می آید.مانند نقشه یک کشور که با قراردادن قسمت های کوچکتر یا همان استان ها در کنار هم نقشه کامل یک کشور را تشکیل میدهند.

تعیین پارچه مانتو

با توجه به طرح ایجاد شده باید پارچه مناسب انتخاب شود. عوامل مختلفی در انتخاب پارچه موثرند. به طور مثال سلیقه کثیری از مشتریان و یا قرارداشتن در فصلی خاص یا استفاده از مانتو در مکان و موقعیت های مختلف ( جنس پارچه مخصوص آن فصل یا مکان و موقعیت ) و یا داشتن رنگبندی هماهنگ با فصل مورد استفاده مانتو ( فصول گرم ، رنگ های سرد و فصول سرد رنگ های گرم کاربرد دارد )

برش پارچه

بعد از اندازه گیری و بدست آوردن الگو های مانتو ، الگو ها روی پارچه قرار میگیرند و برش داده میشوند. بدین ترتیب یک نمونه خام از برش الگوها اینبار بصورت پارچه ای و قابل دوخت ، مانتو بوجود می آید.

دوخت یک نمونه از مانتو

بدیهیست قبل از شروع به تولید عمده روی طرح ایجاد شده باید نمونه ای قابل پرو تولید شود تا مورد ارزیابی قرارگیرد.  به همین منظور ، پارچه های برش خورده بر اساس الگوهای مانتو درکنار هم قرارگرفته و دوخته میشوند تا یک نمونه تولید شود.حال زمان پرو نمونه دوخته شده از مانتو است. هدف از پرو ، یافتن و رفع عیوب و نواقص مانتو میباشد.

اتو کشی مانتو

قبل از ارسال برای فروش بسیار مهم است که تمام قسمت های مانتو اتو شود. برای این مرحله میتوان از اتوی بخار یا اتوی پرسی و یا ابزار های دیگر استفاده کرد.

بسته بندی

بسته بندی مانتو ها بصورت تکی انجام میشود  همچنین میتوان در کنار بسته بندی تکی ، مانتو ها را بصورت بسته های ۶ یا ۱۲ تایی ( اصطلاحا نیم جین و جین ) بسته بندی کرد.

پخش مانتو عمده

بعد از بسته بندی ، مراحل تولید به پایان رسیده و بحث فروش محصولات بوجود می آید که در مقاله های بعدی به این موضوع میپردازیم.

مانتو مدل ترلان

تولیدی لباس زنانه شیک شو ، تمام مراحل تولید خود را بصورت اصولی و دقیق و با بهره گیری از مجهز ترین دستگاه های برش و دوخت انجام میدهد. حضور اشخاص با تجربه و حرفه ای در خلق تولیدات بروز بسیار اهمیت دارد .