رنگ ها تاثیر شگفت انگیزی در روحیه دارند . جالب است بدانید رنگ پوشاک، علاوه بر تاثیر در روحیه شخصی که آنرا پوشیده است، در روحیه اشخاصی که بیننده هستند نیز تاثیر مستقیمی دارد. افراد معمولا ترجیح میدهند به سلیقه ی خود در انتخاب رنگ ها بسنده کنند . آیا دوست دارید بیشتر با رنگ ها آشنا شوید و بدانید هر رنگ با چه رنگ هایی قابل ست شدن است؟  پس این مقاله را از دست ندهید.

چرخه ی رنگ چیست؟

چرخه ی رنگ، در کنار هم قرار دادن رنگ ها بسیار اهمیت دارد ( دایره ای از رنگ های گرم و سرد) زیرا شما را با رنگ ها و مفهوم آن ها آشنا میکند که همین امر باعث میشود راحت تر متوجه شوید کدام رنگ ها کنار یکدیگر ترکیب بهتری دارند. با تولیدی لباس زنانه شیک شو همراه باشید، بیشتر درباره ی رنگ های این چرخه توضیح خواهیم داد و شما را با رنگ ها آشنا میکنیم.

رنگ بندی مانتو عمده

دسته بندی رنگ ها

وقتی تفاوت بین رنگ سرد و گرم را بشناسید ترکیب رنگ ها برایتان آسانتر خواهد شد.

رنگ ها در سه دسته ی: اصلی، ثانویه و رنگهای مرتبه ی سوم هستند.

رنگ های اصلی شامل » رنگ های گرم ، سرد ، خنثی؛

رنگ های ثانویه » همان رنگهای اصلی است ولی کمرنگ تر و یا پرنگ تر (برای کم رنگ شدن با سفید و برای پر رنگ تر شدن با مشکی ترکیب میشوند)؛

از ترکیب رنگ های اصلی و ثانویه شش رنگ مرتبه سوم تشکیل میشود.

رنگ های گرم  »  قرمز ، نارنجی و زرد

رنگ های سرد  »  آبی ، سبز و بنفش

رنگ های خنثی شامل دو قسمت اصلی( بیشترین کاربرد را در صنایع مد و لباس دارند) و ثانویه میباشد.

رنگ های خنثی  » مشکی ، سفید و خاکستری

رنگ های خنثی ثانویه  » نقره ای ، برنزی و طلایی

ساده ترین روش ست کردن رنگ ها با یکدیگر

هر رنگی درجات مختلفی از تیره تا روشن دارد که میتوانید در ست تن پوش های خود از درجات مختلف رنگ مورد پسندتان استفاده کنید.( رنگ های سرد را با یکدیگر و رنگ های گرم را نیز با خودشان ست کنید زیرا این رنگ ها به خوبی با هم جفت و محو میشوند ). برای مثال ، رنگ زرد در نارنجی محو میشود و همچنین رنگ آبی در بنفش که این رنگ بندی ها در تولیدی مانتو شیک شو لحاظ میگردد.

ست کردن رنگ های اصلی با رنگ های خنثی

رنگ های خنثی با بیشتر رنگ ها به خوبی ترکیب و ست میشوند. برای مثال یک مانتو زرد با یک شال مشکی، بسیار هماهنگ است. پیشنهاد میکنیم اگر برای فصول سرد سال تمایل داشتید از رنگ های خنثی استفاده کنید ، آن ها را در کنار رنگ های گرم استفاده کنید. مثلا یک شال قرمز یا زرشکی با مانتو خاکستری ترکیب رنگی مناسب و زیبایی دارد. برای فصول گرم ، بیشتر استفاده از رنگهای سرد توصیه میشود؛ مثلا در کنار رنگ سفید میتوان  از رنگ های آبی استفاده کرد و یک ست عالی داشت.

پیشنهادی برای ست کردن با رنگ سبز

مانتو و تن پوش های سبز قابل ست شدن با رنگ های همچون زرد ، طوسی ، مشکی ، خردلی است اما بهترین ترکیب با رنگ سبز استفاده از رنگ لیمویی میباشد. رنگ سبز کنار بلوطی را پیشنهاد میکنیم که علاوه بر اینکه بسیار عالی و زیبا به نظر میرسید برای فشارخون مناسب است. آری رنگ ها بر سلامت ما و کسانی که بیننده هستند نیز تاثیر گذار است.

اگربه دنبال رنگی هستید که پوست شما را روشن نشان دهد از ترکیب سبز یشمی به همراع ارغوانی که با بیشتر رنگ پوستها هم خوانی دارد استفاده کنید ،البته این ترکیب باعث کاهش استرس هم میشود. سبز پر رنگ و یشمی با رنگ های قهوه ای و نارنجی هماهنگ میباشند.

تولیدی مانتو عمده جلو باز

پیشنهادی برای ست کردن با رنگ آبی

آبی یک رنگ سرد میباشد که میتوان آن را با رنگ های خنثی مثل سفید ،رنگ های گرم و حتی رنگ های ثانویه ست کرد. برای مثال ترکیب رنگی  مانتو آبی کمرنگ ( آبی آسمانی )  با رنگ های زرشکی و بادمجانی جالب و تماشایی است. آبی سیر (آبی پررنگ ) را میتوان با رنگ های زرد ، قرمز ، مشکی و طوسی هماهنگ کرد.

مانتو رنگ آبی (تولیدی شیک شو)