با گسترش و پیشرفت صنعت مد و پوشاک ، اصول و قواعدی بوجود آمده است که با رعایت کردن آنها میتوان به ظاهری جذاب تر دست یافت. مانتو یکی از پوشاک ضروری برای بانوان ایران محسوب میشود. عواملی چون » رنگ پوست ، قد ، اندام ، مکانی که میخواهید بروید و حتی آرایش های متفاوت در انتخاب مانتوی صحیح و مناسب تاثیر گذار است.

تولیدی مانتو عمده شیک شو در این مقاله به موضوع هماهنگی رنگ پوست و مانتو پرداخته،  پس اگر به دنبال آن هستید که مانتویی متناسب با رنگ پوست و اندامتان انتخاب کنید تا زیبایی تان چندین برابر شود ، پیشنهاد میکنیم تا آخر با ما همراه باشید.

چگونه رنگ مانتوی خود را با توجه به رنگ پوستتان انتخاب کنید تا مانتو بهترین جلوه را داشته باشد

ابتدای صحبت بگوییم که ، انتخاب رنگ ، چیزی کاملا سلیقه ای است و همه ی ما بیشتر مواقع به سلیقه ی خودمان بسنده میکنیم و به رموز رنگ ها توجه خاصی نشان نمی دهیم.

رنگ مناسب مانتو برای افراد با پوست تیره

معمولا  افرادی که پوست تیره دارند (در اصطلاح عامیانه به رنگ پوست این افراد ، سبزه میگویند )، دارای مو و چشم های تیره نیز میباشند؛ این گونه افراد برای دست یافتن به ظاهری جذاب و دلنشین باید مانتویی را انتخاب کنند که مخالف رنگ های تیره باشد ( بهتر است از پوشیدن رنگ های گرم و تیره خودداری کنید تا ظاهرشان یک نواخت نباشد )؛ این امر باعث میشود که چهره ی افراد بهتر و زیباتر دیده شود.

رنگ های پیشنهادی ما برای افراد با پوست تیره »  سفید ، طوسی روشن ، آبی ملایم ، صورتی و خاکی

برخی از رنگ هایی که مناسب افراد با پوست تیره نیست » مشکی ، قهوه ای تیره ، سبز یشمی ، قرمز تیره ، فیروزه ای

در بیشتر مواقع رنگ مشکی و آبی تیره به عنوان فرم کار استفاده میشود بنابراین نمیتوان این رنگ ها را بطور کامل کنار گذاشت ، ولی سعی کنید تا آن جایی که میشود استفاده از این رنگ ها را به حداقل رسانده و در صورتی که لازم باشد استفاده کنید.

مانتو مدل رستا

مانتو مدل رستا

رنگ مناسب مانتو برای افراد با پوست معمولی

اگر شما جزء افرادی هستید که رنگ پوستشان نه تیره است نه روشن ، پس دارای پوست معمولی هستید ( در اصطلاح عامیانه به رنگ پوست این افراد ، گندمی یا گندم گون میگویند ) ، خبر خوش برای این افراد این است که میتوانند از هر دو رنگ تیره و روشن ، که مورد پسندشان باشد برای مانتو و لباس استفاده کنند، اما اگر میخواهید ظاهرتان جلوه ی بهتری داشته باشد ؛ پیشنهاد میکنیم  رنگ مانتو را هماهنگ با رنگ چشم هایتان انتخاب کنید.

رنگ های پیشنهادی ما برای افراد با پوست معمولی » مشکی ، سورمه ای ، آبی ، بژ ، گندمی ، صورتی

برخی از رنگ هایی که ما برای افراد با پوست معمولی پیشنهاد نمیکنیم »  قهوه ای تیره ، مغز پسته ای ، قرمز ، بنفش

افردی که دارای رنگ پوست معمولی هستند ، به یک نکته باید توجه کنند ؛ بهتر است رنگ هایی را انتخاب کنند که نزدیک به رنگ پوست شان نباشد. درواقع کمی تضاد و تفاوت بین رنگ پوست و رنگ تن پوش ( مانتو ) جذابیت چهره را بیشتر نمایان میکند.

مانتو مدل پانچ ساتین

مانتو مدل پانچ ساتین

رنگ مناسب مانتو برای افراد با پوست روشن

معمولا اینگونه افراد دارای چشم های رنگی روشن (عسلی ، قهوه ای روشن ، طوسی ،…) و موهای روشن میباشند ( در اصطلاح عامیانه به رنگ پوست این افراد سفید یا سرخ و سفید می گویند ) ؛ بهترین انتخاب برای رنگ مانتو و لباس برای این افراد ، رنگ هایی است که با پوستشان تضاد دارد ، به این ترتیب ظاهری زیباتر خواهند داشت.

رنگ های پیشنهادی ما برای افراد با پوست روشن » آبی سیر ، آبی ملایم ، قهوه ای ، بژ

برخی از رنگ هایی که مناسب افراد با پوست روشن نیست » قرمز ، نارنجی ، صورتی ، ارغوانی ، زرد ، سفید

بطور کلی این اشخاص بهتر است از رنگ های خشن و یا روشن ( رنگ های سرد ) استفاده کنند تا تضاد کافی با رنگ پوستشان داشته باشد؛ استفاده از رنگ های گرم را به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنیم.

مانتو مدل رستا